iPadOS

Za léta své existence se iPad vyvinul v dokonale samostatnou a svébytnou platformu. Proto si zasloužil i vlastní operační systém nazvaný jednoduše iPadOS. iPadOS je navržen tak, aby perfektně padnul velkému Multi-Touch displeji a funkcím všech iPadů. Nový iPadOS 14 se vyznačuje velkou kompaktností a přehledností. Použijte k iPadu i Apple Pencil, její používání je ještě příjemnější, a to díky aplikaci Rukopis.

Nové funkce

iPadOS poskytuje iPadu také nové funkce ovládání. Díky funkcím Slide Over a Split View lze pohodlně pracovat s několika aplikacemi najednou. Tyto funkce posunou možnosti ovládání iPadů ještě dál. Se stejnou aplikací lze navíc pracovat na několika plochách, mezi nimiž jde snadno listovat v Docku.

Práce s textem

Na iPadu se skoro všechno dá udělat jednoduchými, intuitivními Multi-Touch gesty. V tom je jeho největší kouzlo. V iPadOS je možné vybírat a upravovat text ještě snadněji a rychleji pouze pohyby dvou prstů na displeji. V iPadOS je navíc možné z App Storu stáhnout kvalitní písma a použít je ve svých dokumentech. A v kombinaci s Apple Pencilem je ještě intuitivnější.

Klávesnice

Kromě intuitivních gest a Apple Pencilu usnadňuje práci na iPadu také klávesnice. Když potřebujete odpovědět na e-mail nebo si udělat poznámky na poradě, vždy je po ruce klávesnice na obrazovce nebo ta fyzická Smart Keyboard. Navíc je na ní k dispozici spousta šikovných klávesových zkratek.

Práce se soubory

iPadOS nabízí jednoduché způsoby prohlížení, otevírání a sdílení souborů. Nově navržená aplikace Soubory umožňuje zobrazovat podrobnější informace a více možností, jak s nimi pracovat. Spolupráce na sdílených souborech a dokumentech jde také velmi snadno.

Prohlížeč Safari

Při prohlížení internetu na iPadu má člověk pocit, jako by webovou stránku držel přímo v rukou. V iPadOS se díky výkonným novým funkcím chová stejně jako prohlížeč na počítači, takže můžete používat webové aplikace jako Google Docs, Squarespace nebo WordPress stejně jako na svém Macu.

Fotky

Díky velkému Retina displeji iPadu a uživatelsky přívětivému iPadOS je práce s fotkami ještě jednodušší. Rychle a jednoduše můžete fotit, prohlížet a editovat snímky. Obsahuje také nové dynamicky sestavované zobrazení těch nejlepších momentek z každého dne, měsíce i roku.

Výkon

iPad je od svého vzniku rychlý a pohotový. S iPadOS je ale vše ještě o trochu svižnější.iPadOS je ještě rychlejší než iOS 12, rychleji reaguje na gesta a Face ID se odemyká až o 30 procent rychleji. Aplikace se spouštějí až 2× rychleji a při stahování jsou menší.

Rozšířená realita

Rozšířená realita spojuje digitální objekty a informace se skutečností a vytváří úplně nové zážitky. Na iPadu s kamerou vpředu i vzadu, výkonným čipem, ohromným displejem a vestavěnými pohybovými senzory je dokonale působivá. Aplikace pro rozšířenou realitu navíc mohou umisťovat virtuální objekty před lidi nebo za ně, a vytvořit tak nové, působivější zážitky.

Více Méně