Zapomeň na papír, vstup do digitální éry s Deníkem 2.0!

Slyšel jsi už o journalingu? Jedná se o zaznamenávání myšlenek, pocitů a zážitků. Journaling patří k nejefektivnějším formám autoterapie a seberozvoje. A právě s tím ti pomůže nová aplikace Deník, která je dostupná od prosince s vydáním iOS 17.2. Zamysli se a zaznamenej všechny výjimečné chvíle tvého života.

Začni psát svůj deník

Díky této aplikaci si můžeš zapsat všední okamžiky, ale i výjimečné události svého života. Můžeš o nich psát, přidávat si do deníku fotografie, videa, zvukové záznamy, místa a tím si uchovat své vzácné vzpomínky. Strojové učení přímo v zařízení ti nabídne personalizované návrhy na míru, které tě mohou inspirovat ke každodennímu psaní. Přizpůsobitelná oznámení, která ti tvůj telefon zobrazí, pomáhají cvičit pravidelnost a budovat zdravé návyky v psaní tvého deníku.

Začít s psaním svého osobního deníku je hračka! Postačí ti jen prostý text o tom, co se ti povedlo, nebo co máš právě na mysli. Můžeš však jít i do detailů a přidat třeba fotografie, videa nebo místa, která lépe vysvětlí tvůj text a myšlenky. Stejně snadno můžeš přidat obsah z jiných aplikací jako například novinový článek, hudbu nebo podcast, který jsi v tu dobu poslouchal. S možností procházet starší záznamy, přidávat si je do záložek nebo filtrovat podle obsahu, jako jsou fotografie, tréninky, místa a další, ti neunikne žádná důležitá vzpomínka. Díky plánovaným upozorněním se z psaní do deníku může stát pravidelná činnost, která tě bude naplňovat a bavit.

Chytře vybrané personalizované návrhy jsou pro tebe upraveny tak, aby ti pomohly osvěžit paměť a vytvořit záznam o daném okamžiku – například o nových místech, která jsi navštívil, o fotografiích, které jsi pořídil, o skladbách, které sis poslechl, o trénincích, které sis tvrdě odmakal a tak podobně. Samozřejmě máš plnou kontrolu nad typem obsahu, který se ti v návrzích zobrazuje, a můžeš si vybrat, jakou aktivitu nebo zápis do svého deníku přidáš.

Citlivé informace patří jen tobě. Při tvorbě Deníku je a vždy bude nejdůležitějším aspektem soukromí informací v něm. Můžeš si vybrat, jestli si zapneš ověření a uzamkneš aplikaci Deník pomocí přístupového kódu, Face ID nebo Touch ID. Všechny tvé záznamy v aplikaci jsou při uložení do iCloudu koncově šifrovány, takže k nim nemůže přistupovat nikdo jiný než ty. Všechny návrhy do deníku se vytvářejí přímo ve tvém zařízení a můžeš si vybrat, které navrhnuté okamžiky budeš s aplikací Deník sdílet a které si přidáš jen mezi záznamy.

Pokud si nebudeš vědět rady, jak s aplikací zacházet nebo ji nastavit, zastav se k nám na prodejnu, kde ti rádi poradíme.