Opravy

Opravy iPhonů jsou s každým novým modelem jednodušší i dostupnější. Apple se v rámci šetření elektrického odpadu i peněz zákazníků snaží upravit konstrukci telefonů iPhone tak, aby jeho části byli co nejlépe opravitelné a nebylo nutné měnit celé zařízení. Poslední rok tak přináší hned dvě velké novinky v rámci opravitelnosti těchto zařízení. Pojďme se na ně podívat!

Oprava Face ID

TrueDepth kamera je párována přímo na základní desku telefonu. Proto problémy spojené s Face ID vyžadovaly výměnu celého zařízení. Apple však díky vylepšení kalibračního softwaru umožnil autorizovaným servisům provádět výměnu a následné párování nové TrueDepth kamery s původním zařízením, a to u všech modelů iPhone vybavených Face ID. Díky tomu se na třetinu snížila nejen cena opravy, ale i množství vyprodukovaného elektroodpadu.

Oprava sluchátka

Ještě donedávna bylo sluchátko nedílnou součástí displeje a jeho oprava vyžadovala výměnu celého displeje. Od modelové řady iPhone 13 je však sluchátko samostatným dílem, což umožňuje jeho výměnu bez nutnosti měnit celou dotykovou plochu telefonu. Mimochodem, víš, že naprostou většinu problémů se zvukem tvoří pouze zanesené reproduktory či mikrofony prachem? Naši technici ti díky svým moderním nástrojům dokáží všechny reproduktory a konektory v telefonu vyčistit během několika desítek minut a telefon bude zase jako nový! Pravidelným čištěním zařízení a odstraněním prachu z citlivých částí telefonu tak můžeš efektivně předejít problémům se zvukem i nabíjením.