iWant záruky

Už se nemusíte bát nečekaných výdajů spojených s poškozením vašeho zařízení. Ochraňte ho naší Rozšířenou
nebo Prodlouženou zárukou. Nevhodné dárky zase vyřeší Záruka prodlouženého vrácení zboží.

 • Rozšířená záruka

  Prasklina na displeji nebo politý notebook? Rozšířená záruka pokrývá případy nepříjemných nehod.

  Zjistit více ›

 • Prodloužená záruka

  Reklamace po skončení zákonné záruky? Prodloužená záruka vám ji prodlouží až o 3 roky.

  Zjistit více ›

 • Prodloužené vrácení zboží

  Nejste se zbožím spokojeni? Chcete si jej vyzkoušet? Záruka prodlouženého vrácení vám umožňuje vrátit nerozbalený produkt do 30 a rozbalený až do 60 dnů.

  Zjistit více ›

Vaše nejčastější dotazy

Jaká poškození kryje Rozšířená záruka?

Rozšířená záruka kryje mechanická poškození zařízení, která zabraňují funkčnosti a řádnému užívání zařízení. Záruka nekryje běžná opotřebení jako jsou oděrky, poškrábání či jiná poškození, která nebrání samotné funkčnosti zařízení. Takovým poškozením doporučujeme předcházet výběrem vhodného příslušenství. Záruka nekryje krádež zařízení.

Jaká poškození kryje Prodloužená záruka?

Záruka prodlužuje dobu trvání záruky zákonné po jejím skončení ve stejném rozsahu, jakou poskytuje výrobce zařízení. Nekryje však mechanická poškození, jež jsou způsobena nešťastnou náhodou.

Jaká je délka Prodloužené doby vrácení?

Záruku lze sjednat na 30 nebo 60 dnů. Kalendářní dny, na které je záruka platná, se počítají ode dne vystavení faktury. Za den uplatnění záruky je považován den odeslání, respektive potvrzené datum převzetí dopravcem od kupujícího nebo den uvedený na protokolu o převzetí na naší prodejně.

Jaké jsou podmínky pro využití Prodloužené doby vrácení?

Nerozbalené zboží
Vracíte-li nerozbalené zboží, je nutné jej vrátit v originálním obalu do 30 dnů, nesmí jevit známky rozbalení z originálních vnitřních obalů výrobce, obaly nesmí být poškozené, znečištěné či jinak znehodnocené a zařízení nesmí být aktivované. V opačném případě není možné záruku vrácení nerozbaleného zboží uplatnit.

Rozbalené zboží
Vracíte-li rozbalené zboží do 60 dnů, produkty nesmí jevit známky běžného používání, mechanického poškození či být jinak znehodnocené. V opačném případě není možné záruku vrácení rozbaleného zboží uplatnit.

Jak postupovat při uplatnění a co obdržím u Prodloužené doby vrácení zboží?

Pokud chcete záruku využít, zašlete nám prosím zakoupené zboží společně s fakturou a průvodním dopisem. V případě, že chcete využít dopravu zdarma, kontaktujte nás prosím na zaruky@smarty.cz nebo nebo na 226 216 830, kde vám sdělíme postup vrácení zboží a přidělíme kód, který budete na vybraném místě Zásilkovny potřebovat nebo s výrobkem přijďte rovnou na náš Smarty Store. Po přijetí zboží od nás do 14 dnů obdržíte na svůj běžný účet částku za vrácený produkt.

Na jakou dobu si mohu sjednat záruky?

Prodlouženou a Rozšířenou záruku lze sjednat na 1 nebo 2 roky, pro firemní zákazníky až na roky 3. Prodlouženou dobu vrácení pak na 30 nebo 60 dnů. Nabídka záruk je vždy platná ke konkrétnímu produktu v okamžiku nákupu.

Od kdy záruka platí?

Rozšířená záruka platí bez ohledu na formu zvolené úhrady vždy ode dne následujícího (tj. od půlnoci) po koupi zboží se zárukou. Prodloužená záruka platí ode dne následujícího (tj. od půlnoci) po dni skončení zákonné záruční lhůty, která je zpravidla 24 měsíců u kupujícího spotřebitele a 12 měsíců u podnikatele. Zákonná záruka je vždy uvedena u konkrétního produktu a následně na prodejním dokladu.

Kolik záruka stojí?

Cena záruky je vždy uvedena v detailu každého produktu, ke kterému je nabízena, a to v sekci Záruky. Pokud produkt vložíte do nákupního košíku, naleznete záruky i tam. Ceny záruk nezakoupených při prodeji zboží naleznete zde.

Je možné platit záruky měsíčně?

Pokud jde o Rozšířenou a Prodlouženou záruku, pak ano. Pro úhradu jednotlivých plateb obdrží zákazník elektronický platební kalendář, kde jsou uvedeny všechny parametry plateb, a to i včetně doporučených parametrů pro zadání trvalého příkazu. Navíc po každé úhradě platby je e-mailem zasláno potvrzení o úhradě, tj. o platnosti záruky na další kalendářní měsíc. Celkovou cenu záruky je možné kdykoli celou splatit zasláním zbývající částky.

Co se stane, pokud pozdě zaplatím platbu?

Záruka zanikne ke dni, který předchází dni splatnosti neuhrazené platby. Celá částka za platbu provedenou po splatnosti bude vrácena zákazníkovi bankovním převodem jako přeplatek na již zaniklou záruku. O veškerých takových změnách je zákazník řádně a včas informován emailem.

Je možné záruku dokoupit později?

Rozšířenou záruku je možné zakoupit pouze společně se zbožím. Záruku Prodlouženou je možné přikoupit do 1 roku po nákupu zboží. Záruku prodloužené doby vrácení je možné přikoupit při samotném uplatnění do 30 nebo 60 dnů od zakoupení zboží. Zakoupení záruk společně se zbožím však vždy vychází výhodněji, neboť cena záruky při dokoupení je zpravidla vyšší.

Lze průběžně měnit délku trvání záruky?

Období délky trvání záruky změnit nelze, proto doporučujeme při sjednání raději zvolit záruku s delší dobou platnosti.

Lze kombinovat Rozšířenou a Prodlouženou záruku?

Ano, záruky je možné u vybraných produktů kombinovat. Kombinace typů, délek a formy úhrady je zcela libovolná a záleží jen na aktuální nabídce záruk u konkrétního produktu a vaší volbě.

Jak nárokovat škodu a co je k tomu potřeba?

Škodu lze oznámit buď osobně na některé z našich prodejen nebo zaslat zboží poštou či přepravní službou s popisem závady a vzniku události na centrálu společnosti. Škodu je potřeba nahlásit do 5ti dnů od události. V případě záruky hrazené v měsíčních platbách je nutné při uplatnění škody splatit všechny budoucí platby uvedené v platebním kalendáři. Po nahlášení události zákazník obdrží emailem výzvu k úhradě zbylých plateb.

Kolikrát mohu uplatnit škodu v průběhu trvání záruky?

Konkrétní počty událostí u jednotlivých typů záruk naleznete zde, nicméně lhůta mezi uplatněním jednotlivých událostí musí být minimálně 90 dnů.

Jak probíhá a jak dlouho trvá oprava?

Po obdržení poškozeného zařízení provedeme posouzení vzniklé škody a sepíšeme protokol o opravě. Zboží poté odešleme do autorizovaného servisu. Po dobu opravy je možno si na prodejně oproti vratné záloze zapůjčit náhradní zařízení. Oprava je provedena nejdéle do 60 dní, při překročení této lhůty je zákazníkovi vyplacena časová cena (její výpočet naleznete zde).

Nanašli jste odpověď na vaši otázku?

Kontaktujte nás