Organizace aplikací a přizbůsobení Docku Apple Watch

Co vše umí Apple Watch? V předchozím článku jsme si ukázali, z kterých Apple Watch můžeš vybírat. Nyní se pojďme podívat na několik užitečných rad, které ti urychlí a usnadní jejich používání.

Přesunutí a organizace aplikací na ploše

Přesunutí aplikací na ploše Apple Watch je velmi jednoduché, stačí si zobrazit všechny aplikace stisknutím korunky, dlouze podržet prst na displeji, vybrat možnost úpravy aplikací a můžeš jednotlivé aplikace libovolně přesouvat. Dalším stisknutím korunky se aplikace přestanou klepat a rozložení aplikací se uloží.

Změna zobrazení aplikací

Pokud by ti nevyhovovalo zobrazení aplikací v mřížce, můžeš si je seřadit do přehledného seznamu. V aplikaci Watch vyber položku Zobrazení aplikací, kde budeš mít na výběr mezi mřížkou a seznamem.

Mazání aplikace z hodinek

Víš, že můžeš smazat aplikaci rovnou na hodinkách? Při zobrazení seznamu aplikací si vyber tu, kterou už nechceš a jednoduše potáhni prstem zprava doleva. Objeví se ikonka koše a aplikaci můžeš jednoduše odstranit. Při zobrazení mřížky postupuj stejně jako při přesouvání aplikací. Aplikace, které můžeš smazat z hodinek budou mít u sebe malý křížek. Jednoduše klepni na aplikaci a vyber možnost odstranění.

Přizpůsobení doku hodinek

V doku si můžeš nechat aplikace, které často používáš a budeš k nim mít rychlý přístup. Mezi nimi pak lze jednoduše listovat. Výběr jednotlivých aplikací provedeš pomocí iPhonu. Na něm spusť aplikaci Watch a přejdi do položky Dock. Zvol, zda chceš zobrazovat naposledy použité aplikace nebo ty oblíbené. V případě druhé volby si zvolíš, které aplikace v doku zůstanou.

Stále si nejsi jistý s tím tyto funkce naplno využít? Zastav se na jednu z našich prodejen, kde ti naši konzultanti a technici rádi pomůžou.