Originální baterie

Postřehl jsi u svého iPhonu nižší výdrž baterie a přemýšlíš o její výměně? iWant není jen prodejce, ale zároveň i autorizovaný servis značky Apple s největším zastoupením servisních míst v České republice. Každá naše pobočka disponuje servisním místem, kde ti certifikovaní technici Apple vymění baterii již za 60 minut! A jakožto autorizovaný servis provádíme opravy výhradně za použití originálních dílů. Zajímá tě, proč zvolit originální baterii a zda je nějaký rozdíl od neoriginální baterie? Nuže, pojďme se na to společně podívat.

Výhody originální baterie

Kvalita neoriginálních baterií je velice variabilní. Některé baterie mohou fungovat relativně spolehlivě, jiné zase v telefonu nemusí fungovat vůbec. Obecně ale žádná neoriginální baterie nedosahuje kvalit originálního dílu. Apple klade na baterii ve svých zařízení ty nejvyšší nároky, aby byly baterie výkonné, odolné a bezpečné.

Základem každé baterie jsou dvě diody ponořené v elektrolytu, ve kterém vzniká chemická reakce, která generuje elektrickou energii. Tento elektrolyt je umístěn v několikavrstevném pouzdře. Jelikož jsou neoriginální baterie vyráběny výrobci třetích stran, často jsou diody i pouzdro baterie vyrobeny z méně kvalitních materiálů. Výsledek je tak z pravidla často takový, že baterie nedisponuje dostatečnou kapacitou, nedokáže dodat dostatek elektrického proudu, či dojde k rychlému opotřebování pouzdra a následnému nafouknutí baterie, degradace elektrolytu, nebo k úplné nefunkčnosti baterie.

Je také standardem společnosti Apple, že originální baterie obsahuje integrovaný obvod, který slouží jako bezpečnostní pojistka. Tento obvod monitoruje stav baterie, průběh nabíjení a vybíjení baterie a dokáže zamezit případnému vzniku nebezpečné reakce uvnitř baterie, která by mohla poškodit tvůj telefon, či dokonce vyústit ve zdraví ohrožující situaci. Výrobci neoriginálních baterií ale často kvůli nižším nákladům takový obvod do svojí baterie nezabudují, což může vést až k poškození tvého telefonu a následné nákladné opravě.

Na našem webu můžeš rovnou kontaktovat technika a domluvit se na návštěvě.