Aplikace Přechod na iOS

Přecházíš z Androidu na iOS a nevíš, jak přesně přetáhnout všechna data ze starého telefonu do nového? Pojďme se na to podívat společně. Přechod z Androidu na iPhone není tak složitý proces, jak by se na první pohled mohlo zdát. Z tvého starého zařízení dokážeš přenést všechny fotky, kontakty zprávy a mnoho dalšího pomocí následujících kroků.

Před tím, než se vrhneš do samotného procesu přenosu dat mezi telefony, ujisti se, že jsou obě zařízení připojená do napájení, že je tvůj Android telefon aktualizován na nejnovější dostupný operační systém a má povolenou možnost připojení k Wi-Fi. Také je dobré si překontrolovat množství a velikost přenášených dat z Androidu do tvého nového iPhonu, aby se ti vše pohodlně přeneslo.

Pak už je čas na samotný přenos dat mezi telefony. Pokud sis už iPhone nastavil, budeš ho muset smazat, abys mohl data přenést.

  • Vrať se do Nastavení a klepni na Obecné> Přenést nebo resetovat [zařízení]> Smazat data a nastavení. Po smazání se ti objeví přivítání a můžeš začít s přenosem dat. A jak na to?
  • Následuj instrukce přímo na iPhonu a proklikej se k možnosti přenosu dat z Androidu.
  • Teď si na svém Android zařízení naistaluj aplikaci Přechod na iOS, kterou najdeš v Google Play, nebo ji můžeš stáhnout přímo z iPhonu po kliknutí na QR kód v pravém horním rohu.

  • Pokračuj kliknutím na možnost Pokračovat na obrazovce iPhonu, kde se ti zobrazí šestimístný kód. Na starém zařízení spusť aplikaci Přechod na iOS a klikni na možnost Pokračovat. Pokud souhlasíš s podmínkami používání, klikni na tlačítko Souhlasím a dále pokračuj přes tlačítko Pokračovat. Na tvém Android zařízení nyní zadej šestimístný kód, který vidíš na iPhonu, do kterého budeš přenášet všechna data.
  • Povol telefonu s Androidem připojení k Wi-Fi síti, kterou vytvořil iPhone pro přenos dat. Teď už jen počkej, až se objeví obrazovka se všemi daty, co máš v Androidu, a vyber vše potřebné k přenosu. Ze zařízení Android můžeš přenést Google účet, fotky, kontakty, zpřístupnění, a dokonce i nastavení zobrazení displeje, jako je velikost písma.
  • Proces přenosu dat může chvíli trvat, záleží především na velikosti přenášených dat mezi telefony. Po tom, co iPhone dokončí přenos dat, klikni na tvém Android zařízení na Dokončit. Následně můžeš na iPhonu kliknout na tlačítko Dokončit nastavení iPhonu a s radostí si nastavit další funkce nového telefonu.

Pokud si nebudeš vědět rady, neváhej nás navštívit na kterékoliv prodejně iWant, kde ti s přenosem dat rádi poradíme.


TIP: I když bude Android zařízení ukazovat, že se přenos dat dokončil, nech obě zařízení vedle sebe a počkej, až doběhne stav přenosu dat i na iPhonu. Pokud bys telefony od sebe oddělil, nemusela by se všechna data správně přenést.