Rodinné sdílení

Hudba, filmy, knihy napříč celou rodinou? Ano, to a mnohem více je možné s Rodinným sdílením.

Jak Rodinné sdílení funguje?

Rodinné sdílení musí založit jeden dospělý, který se stane organizátorem. Následně může přidat další členy do rodinného sdílení. Při přidávání dalších členů můžeš vybrat, jestli se jedná o rodiče, dospělého člena rodiny nebo dítě v určitém věku. Osobní soubory u každého člena zůstávají i nadále soukromé a nejsou sdíleny napříč rodinným sdílením. To samé pak platí i pro nastavení nebo vzhled, a to ať už zařízení či uvnitř aplikací. Nikdo z členů rodiny se tak nemusí obávat o své soukromí. A pokud chceš ty nebo člen v rodinném sdílení provést nákup pouze pro sebe, můžeš jej jednoduše skrýt z rodinného sdílení.

Co vše lze sdílet?

  • Nákupy napříč Apple aplikacemi
  • iCloud úložiště
  • Předplatná
  • AppleMusic
  • Apple TV+
  • Apple Arcade
  • Knihy zakoupené v Apple Books
  • Polohu
  • Kalendář

Nákupy napříč Apple aplikacemi

Apple App Store, iTunes Store Apple Books anebo Apple V případě rodinného sdílení získají všichni členové přístup k zakoupenému obsahu kterýmkoliv členem. Ne všechny položky však lze takto sdílet. Nelze to například u zapůjčených filmů.

Sdílení polohy

Tato funkce přijde nejvíce vhod v případě, že ty nebo člen rodiny zapomenete někde své zařízení nebo jej ztratíte.Pomocí aplikace Najít s rodinným sdílením můžeš vyhledat všechna zařízení členů rodiny. Ať už je to iPhone, Mac, Apple Watch, AirPods, AirTag na klíčích nebo v batohu. Pokud však potřebuješ chvilku soukromí, můžeš sdílení polohy dočasně vypnout.

Kalendář

V rámci rodinného sdílení se ti objeví v aplikaci Kalendář nový sdílený kalendář Rodina. Tento kalendář vidíš ty i všichni členové tvé rodiny. A každý člen rodinného sdílení do něj může přidávat události. Kromě událostí, které se tvé rodiny týkají zde můžeš mít například narozeniny, připomínku nákupu i s nákupním seznamem a spoustu jiných využití.

Dětské účty

Jako organizátor můžeš v rámci rodinného sdílení vytvořit speciální AppleID i pro děti mladší 13 let. Díky tomu tak dítě muže samo používat plnohodnotně zařízení. Jako rodič máš však spoustu nástrojů, jak mít kontrolu nad obsahem které si dítě prohlíží. Můžeš nastavit schvalování nákupů, omezit sledování nevhodného obsahu. Můžeš také omezit čas trávený u jednotlivých aplikací, dokonce i jaké změny v nastavení svého zařízení mohou sami provádět.

Zaujaly tě funkce rodinného sdílení? Chceš vyzkoušet všechny jeho výhody na vlastní kůži? Zastav se za našimi profesionály na jedné z našich prodejen, kteří ti s nastavením pomůžou a doporučí, jak lze rodinné sdílení na různých zařízeních využívat.