Rychlá správa Apple Watch

V minulém článku jsme si ukázali několik tipů, které můžeš na svých Apple Watch vyzkoušet. V dnešní předposlední části si ukážeme více tipů.

Rychlá odpověď na doručenou zprávu?

Rychle reagovat na zprávy jde dvojitým klepnutím stejně jako na iPhonu. Objeví se několik ikon, pro rychlou reakci vyber třeba palec nahoru.

Vlastní odpovědi a reakce

Pokud chceš odpovídat trochu důkladněji, nastav si chytré odpovědi. Ty se zobrazují na hodinkách hned pod zprávou. Na iPhonu v aplikaci Watch a položce Zprávy, vyber výchozí odpovědi. Sem si můžeš napsat i ty svoje. Po zadání se okamžitě budou ukazovat i na Apple Watch.

Ztišení volání jednou rukou?

Někdo ti volá, ale hovor nemůžeš vzít? Podívej se na hodinky a jednoduše je zakryj dlaní, tím se volání z tiší, ale hovor se neodmítne. Pokud budeš chtít hovor odmítnout a přepnout hodinky do tichého režimu, podrž dlaň na displeji po dobu více jak 3 vteřin. Hodinky ti dají znamení lehkou vibrací, odmítnou hovor a přepnou se do tichého režimu.

Odstranění všech notifikací

Máš v centru hodně notifikací? Nově se všechny nesmažou silným stiskem, ale musíš vyjet úplně nahoru a tam zvolit položku, smazat vše.

Přeskočení rovnou na začátek

Pokud se dostaneš v nabídce hodně dolů, nemusíš zase dlouho přeskakovat na začátek. Klepni na horní část displeje a dostaneš se přímo na začátek.

Zobrazení stavu nabití hodinek

Při nabíjení hodinek se ukazuje symbol blesku, ale nikde nejsou zobrazená procenta. Klepni na symbol a ukáže se hodnota nabití baterie hodinek. V tomto případě musíš mít povolený režim nočního stolku, který zapneš v aplikaci Watch na iPhonu.

Rychlé přepínání aplikací

Rychle přepnout aplikaci můžeš pouhým dvojitým stisknutím digitální korunky. Zapne se tak naposledy použitá a dalším dvojitým stiskem ta předchozí.

Nalezení iPhonu v úplné tmě? Nemožné

Najít iPhone pomocí hodinek asi umí každý. V ovládacím centru je na to vyhrazena speciální ikona. Pokud ale ikonu dlouze podržíš, iPhone bude kromě vyzvánění také ve tmě blikat.

Pokud máš nové Apple Watch a nejsi si jistý co vše s nimi zvládneš, doporučujeme ti navštívit jednu z našich prodejen, kde ti na tvé otázky odpoví naši konzultanti či technici.