Siri – virtuální osobní asistent vždy po ruce

Stačí dvě ikonická slova „Hey Siri“ a virtuální asistentka je ti plně k dispozici na zařízeních Apple jako je iPhone, iPad, Mac i Apple Watch. Poprvé byla představena v roce 2011 a ihned se stala hojně využívanou možností komunikace se zařízeními uživatelů po celém světě.

Co vlastně Siri je a k čemu ji lze využít?

Siri, celým názvem "Speech Interpretation and Recognition Interface" je software založený na umělé inteligenci, který se prostřednictvím strojového učení neustále zlepšuje a dokáže tak lépe porozumět potřebám svých uživatelů. Čím více tedy Siri využíváš, tím relevantnější výsledky ti bude poskytovat.

Siri je skvělým pomocníkem pro získávání rychlých informací během každodenní činnosti. Ať už potřebuješ zjistit, jaké je venku počasí, jak hrál tvůj oblíbený tým či zůstat v obraze ohledně aktuálního dění. Není time managment tvoje silná stránka? Siri ti pomůže s plánováním. Nastaví za tebe všechny potřebné budíky, časovače, zadá události nebo schůzky do kalendáře i načasuje připomínky, abys na nic nezapomněl.

Máš plné ruce práce, ale zároveň potřebuješ odpovědět na příchozí zprávy, e-maily nebo vyřídit neodkladné hovory? I pro to je virtuální asistentka Siri jako dělaná. Stačí zadat příkaz a pak už jen nadiktovat svůj požadavek. A pokud rád cestuješ, jistě oceníš, že ti na cestách pomůže najít nejlepší restauraci ve tvém okolí nebo čerpací stanici pro doplnění paliva. Siri je skvělý pomocník i v případě potřeby překladu do jiného jazyka. Dej sbohem slovní bariéře a komunikuj s lidmi místním jazykem, i když ho neovládáš.

Nemusíš být ale žádný světoběžník, abys služby Siri využil i ty každý den. Chytré technologie se neustále posouvají a dnes již není výjimkou vlastnit zařízení pro chytrou domácnost. Naprostá většina z těchto zařízení je se Siri kompatibilní, a tak můžeš s její pomocí ovládat osvětlení, teplotu a mnoho dalšího pouze prostřednictvím hlasových příkazů, bez nutnosti vstát z pohovky. Pro navození té správné atmosféry ti dokáže pustit tvůj oblíbený playlist, podcast či audioknihu. A v případě dlouhé chvíle s ní můžeš polemizovat o světě, získat plno zajímavých odpovědí a vyřešit mnoho záludných hádanek.

Tak pojďme do toho, vyslov „Hey Siri“ a sleduj, jak ti dokáže zjednodušit život.

Siri a bezpečnost

Je všeobecně známo, že Apple klade velký důraz na bezpečnost dat a soukromí svých uživatelů a ani v případě Siri tomu není jinak. Během komunikace s ní Apple anonymizuje tvé osobní údaje, nejsou tedy přímo spojeny s tvým Apple ID nebo zařízením. Místo toho je využíván náhodný identifikátor chránící tvou identitu.

Funkce, které Siri využívá jsou většinou zpracovávána přímo ve tvém zařízení a data tak nejsou nikam odesílána, čímž je minimalizováno riziko úniku citlivých informací. Navíc je veškerá komunikace mezi tvým zařízením a servery Apple šifrována, což zajištuje další ochranu tvých údajů před neoprávněným přístupem.

Apple nechává zcela na tobě, zdali mu umožníš přístup k nahrávkám se Siri pro potřeby jejího zlepšování. Pokud se rozhodneš, že je sdílet nehodláš, tvé hlasové interakce nebudou na Apple serverech uloženy. To vše opět vede ke zvýšení bezpečnosti a ohraně tvého soukromí při používání Siri.

Zaujalo tě, k čemu všemu lze virtuální asistentku Siri využít a chtěl by ses o ní dozvědět ještě více? Navštiv jednu z našich prodejen, kde ti zkušení prodejci s používáním Siri rádi poradí a třeba i rovnou doporučí, které smart vychytávky kompatibilní se Siri si můžeš pořídit do své chytré domácnosti.