Universal Control

Universal Control je novou funkcí kontinuity, která je dostupná na macOS Monterey a iPadOS 15. Do češtiny bychom ji mohli přeložit jako „univerzální ovládání“, což zcela vystihuje vlastnost této funkce.

Používej až 3 Apple zařízení najednou!

Universal Control je revoluční způsob, jak zároveň v jednu chvíli používat při práci až tři Apple zařízení najednou. Pomocí Universal Control můžeš trackpadem a klávesnicí na svém MacBooku ovládat například svůj iPad, a to naprosto plynule bez složitého nastavování. Jakmile máš zapnutou funkci Universal Control, všechno co je třeba udělat, je umístit svůj iPad nebo druhý počítač vedle svého MacBooku. Pak už jen stačí kurzor myši přetáhnout ke straně obrazovky směrem ke svému druhému zařízení. Funkce Universal Control druhé zařízení rozpozná a kurzor se do něj plynule přemístí.

Efektivita na maximum

Na první pohled se může zdát tato funkce velmi podobná funkci Sidecar. Rozdíl je ale v tom, že Sidecar ti pouze umožní použít tvůj iPad jako druhou plochu. S Universal Control ovládáš obě zařízení v reálném čase a můžeš mezi nimi dokonce přímo přetahovat soubory, či psát pomocí klávesnice na svém MacBooku do dokumentů na jiném svém zařízení. Zatímco provádíš libovolnou práci na svém MacBooku, můžeš přecházet do iPadu na jedné straně, i například do svého iMacu na straně druhé. Všechny tři zařízení přitom stále ovládáš pomocí jedné klávesnice a trackpadu. Výchozí zařízení navíc můžeš změnit, takže pokud ti nevyhovuje trackpad, můžeš používat třeba klávesnici a Magic Mouse od svého iMacu. Ve výsledku je Universal Control funkce, která ti může značně zefektivnit a zrychlit práci a ušetřit tím velké množství času.