Mac Studio

Seznam se s Mac Studio, který od základu změní tvůj pohled na to, jak má vypadat výkonný stolní počítač. Nenech se zmást velikostí, jeho minimalistický design ukrývá brutální výkon a široce využitelnou a špičkovou konektivitu. To vše v těle, které se vejde pod většinu monitorů, takže vše důležité máš neustále po ruce.

V nabídce jsou dvě základní možnosti, vybrat si tak můžeš Mac Studio se závratně rychlým čipem M1 Max nebo jak už sám název napovídá, s nedostižným ultra rychlým čipem M1 Ultra, který zvládne přehrát až 18 streamů 8K ProRes videa. M1 Ultra je tak vůbec nejvýkonnější čip současnosti, který se nachází v osobním počítači.

Mac Studio disponuje 12 vysoce výkonnými porty, jejichž pomocí připojíš vše, co budeš ke své práci potřebovat. Na jeho zadní straně najdeš 4x Thunderbolt 4, 10 GB ethernetový port, dvojici USB-A, HDMI a 3,5 mm jack. Samozřejmostí je připojení Wi-Fi 6 a Bluetooth 5. Na přední straně se nachází slot pro SD karty, dvojice USB-C a v případě varianty M1 Ultra další dva porty Thunderbolt 4. Připojit tak můžeš až 4 Pro Display XDR monitory a jednu 4K televizi k tomu. Mac Studio si poradí s kódovacími a dekódovacími formáty H.264, HEVC a ProRes.

M1 Max nabízí 10jádrové CPU, až 32jádrové GPU, až 64 GB jednotné paměti a propustnost paměti 400 GB/s, díky čemuž zvládne až 11 bilionů operací za sekundu. M1 Ultra nabízí 20jádrové CPU, až 64jádrové GPU, až 128 GB jednotné paměti, propustnost paměti 800 GB/s a zvládne tak až 22 biliónů operací za sekundu.

Více Méně