Tipy a triky pro ostatní

AirDrop

Funkce AirDrop ti umožňuje rychle, jednoduše a bezdrátově přenášet soubory mezi iPhonem, iPadem, iPodem Touch a počítači Mac v blízkém okolí. Tato funkce kontinuity patří zároveň mezi jednu z nejpoužívanějších mezi všemi uživateli Apple zařízení.


Universal Control

Universal Control je novou funkcí kontinuity, která je dostupná na macOS Monterey a iPadOS 15. Do češtiny bychom ji mohli přeložit jako „univerzální ovládání“, což zcela vystihuje vlastnost této funkce.


Zasažení kapalinou

Elektronika je obecně citlivá na kontakt s kapalinou, která ji může jednoduše poškodit. Dnes jsou sice všechny nové iPhony vybaveny odolností proti kapalině, nicméně se nejedná o naprostou vodotěsnost. Účinnost těsnění v iPhonech se může lišit v závislosti na tom, jaké kapalině je telefon vystaven a samozřejmě i jak dlouho a v jakém množství. Například slaná mořská voda je mnohem agresivnější než lehká sprška deště. Nezapomínejme také na to, že iPhone a Apple Watch jsou jediná dvě zařízení, která odolností proti kapalině disponují.


Zařízení za nejlepší cenu, to je Selection+

Toužíš po novém Apple zařízení za jedinečnou cenu? Cesta k němu nemusí být tak strastiplná, jak si možná myslíš. Stačí navštívit naše stránky a zavítat do sekce Selection+, ve které najdeš vybraná prémiová Apple zařízení se stoprocentní garancí původu a za velmi příznivou cenu. V nabídce na tebe čekají Macy, iPady, iPhony i Apple Watch ve velmi dobrém stavu s minimálně roční zárukou, jelikož se z velké většiny jedná o produkty, které byly vystaveny na prodejnách, rozbaleny za účelem testování či vráceny zákazníkem v zákonem dané lhůtě. Některé z nich tak nejsou starší více než 18 měsíců od jejich aktivace.


Apple Pay

Již od roku 2019 je možné platit v České republice prostřednictvím Apple Pay, které ti v praxi umožňuje platit pomocí tvého Apple zařízení. V kamenných prodejnách tak můžeš místo karty přiložit k terminálu svůj iPhone, nebo Apple Watch, zatímco platby na internetu a v aplikacích můžeš potvrzovat i na svém iPadu, Macu a iMacu s Magic Keyboard s Touch ID.


Dvoufázové a dvoufaktorové ověření, autentifikátory a bezpečnostní hardwarové klíče

Všechny tyto možnosti ti přidávají vrstvy ochrany tvého zařízení, a díky nim můžeš zabezpečit svá data přesně podle tvých potřeb.


Siri

Stačí dvě ikonická slova „Hey Siri“ a virtuální asistentka je ti plně k dispozici na zařízeních Apple jako je iPhone, iPad, Mac i Apple Watch. Poprvé byla představena v roce 2011 a ihned se stala hojně využívanou možností komunikace se zařízeními uživatelů po celém světě.


Rodinné sdílení

Rodinné sdílení musí založit jeden dospělý, který se stane organizátorem. Následně může přidat další členy do rodinného sdílení. Při přidávání dalších členů můžeš vybrat, jestli se jedná o rodiče, dospělého člena rodiny nebo dítě v určitém věku. Osobní soubory u každého člena zůstávají i nadále soukromé a nejsou sdíleny napříč rodinným sdílením. To samé pak platí i pro nastavení nebo vzhled, a to ať už zařízení či uvnitř aplikací. Nikdo z členů rodiny se tak nemusí obávat o své soukromí.A pokud chceš ty nebo člen v rodinném sdílení provést nákup pouze pro sebe, můžeš jej jednoduše skrýt z rodinného sdílení.


Které Apple Watch zvolit?

Které ti nejlépe sednou? Pojďme se na to společně podívat! Apple rozděluje hodinky do třech kategorií. Apple Watch SE, série 8 a Ultra. V první části si ukážeme, které Apple Watch si můžeš na některé z našich prodejen zakoupit. V dalších poté, které funkce ti pomůžou v jejich používání.


Organizace aplikací a přizbůsobení Docku Apple Watch

Co vše umí Apple Watch? V předchozím článku jsme si ukázali, z kterých Apple Watch můžeš vybírat. Nyní se pojďme podívat na několik užitečných rad, které ti urychlí a usnadní jejich používání.


Rychlá správa Apple Watch

V minulém článku jsme si ukázali několik tipů, které můžeš na svých Apple Watch vyzkoušet. V dnešní předposlední části si ukážeme více tipů.


Zkratky a automatizace

V dnešním stále se zrychlujícím světě, kdy se telefony staly součástí naší každodenní rutiny je efektivita klíčová. Co ti s tím pomůže a co vlastně zkratky jsou? Jedná se o aplikaci na iPhone, iPad, Apple Watch a Mac, kde můžeš jednoduše vytvořit sérii úkolů, které má tvoje zařízení provést a také nastavit kdy se zkratka má zpustit.


NFC

NFC, celým názvem „Near Field Communication“ je technologie, která ti umožní bezkontaktní komunikaci mezi zařízeními. V tomto článku ti vysvětlíme, jaké využití NFC má a jak můžeš tuto technologii využít ve svém zařízení.


Dočasný iCloud

Pokud si chceš pořídit nový iPhone nebo iPad, možná se ptáš, jak snadno přenést svá data ze starého zařízení do nového. Jednou z možností je využít zálohu na iCloudu, která ti umožní zálohovat a obnovit své fotky, kontakty, nastavení, aplikace a další důležitá data. Nemáš na iCloudu dostatek místa k zálohování svého zařízení? Nemusíš se bát, Apple ti nabízí řešení v podobě dočasného úložiště na iCloudu, které můžeš získat zdarma při koupi nového iPhonu nebo iPadu.


Zpřístupnění: vzhled a zobrazení

Zpřístupnění je sekce v nastavení, ve které si můžeš snadno přizpůsobit iPhone i iPad svým potřebám nebo omezením. Tentokrát se společně podíváme, jak upravit vzhled iPhone a aplikací, tak aby pro tebe bylo jejich používání co nejvíce pohodlné a přehledné.