Tipy a triky pro iPhone

Kapacita baterie

Zařízení Apple využívají pro svůj chod Lithium-ion baterie. Tento typ technologie je využívaný z toho důvodu, že dokáže dodat velké množství energie i při nízké hmotnosti a velikosti článku. Mezi další výhody patří minimální vybíjení při nečinnosti, či dlouhá životnost 1 000 - 1 500 cyklů.


Handoff & Sidecar

Propojenost Apple ekosystému patří mezi největší výhody při vlastnění více Apple produktů. Takzvaná kontinuita ti umožňuje při práci plynule přecházet z jednoho zařízení na druhé, jelikož jsou všechna tvá zařízení mezi sebou propojena pomocí tvého Apple ID. Apple zařízení tak umožňují zanechat práci na jednom zařízení, a pokračovat od stejného bodu na zařízení druhém a mnohem více. Pojďme si společně představit dvě z mnoha funkcí kontinuity, které dělají celý Apple ekosystém tak jedinečným a intuitivním.


AirDrop

Funkce AirDrop ti umožňuje rychle, jednoduše a bezdrátově přenášet soubory mezi iPhonem, iPadem, iPodem Touch a počítači Mac v blízkém okolí. Tato funkce kontinuity patří zároveň mezi jednu z nejpoužívanějších mezi všemi uživateli Apple zařízení.


Originální baterie

Postřehl jsi u svého iPhonu nižší výdrž baterie a přemýšlíš o její výměně? iWant není jen prodejce, ale zároveň i autorizovaný servis značky Apple s největším zastoupením servisních míst v České republice. Každá naše pobočka disponuje servisním místem, kde ti certifikovaní technici Apple vymění baterii již za 60 minut! A jakožto autorizovaný servis provádíme opravy výhradně za použití originálních dílů. Zajímá tě, proč zvolit originální baterii a zda je nějaký rozdíl od neoriginální baterie? Nuže, pojďme se na to společně podívat.


Výměna nafouklé baterie

U Lithium-ionových akumulátorů se můžeme v malém počtu případů setkat s tím, že baterie zvětší svůj objem a takzvaně se nafoukne. K tomu dochází jednou ze dvou příčin.


Výměna zadní části u iPhonu 12

iPhone řady 12 s sebou přinesl mnoho novinek. Jedna novinka, kterou se nebojíme nazvat revoluční, se týká i servisu těchto telefonů. iPhone 12, 12 mini, 12 Pro a 12 Pro Max jsou totiž vůbec prvními telefony společnosti Apple, u kterých je k dispozici možnost výměny zadní části zařízení!


Zasažení kapalinou

Elektronika je obecně citlivá na kontakt s kapalinou, která ji může jednoduše poškodit. Dnes jsou sice všechny nové iPhony vybaveny odolností proti kapalině, nicméně se nejedná o naprostou vodotěsnost. Účinnost těsnění v iPhonech se může lišit v závislosti na tom, jaké kapalině je telefon vystaven a samozřejmě i jak dlouho a v jakém množství. Například slaná mořská voda je mnohem agresivnější než lehká sprška deště. Nezapomínejme také na to, že iPhone a Apple Watch jsou jediná dvě zařízení, která odolností proti kapalině disponují.


Opravy

Opravy iPhonů jsou s každým novým modelem jednodušší i dostupnější. Apple se v rámci šetření elektrického odpadu i peněz zákazníků snaží upravit konstrukci telefonů iPhone tak, aby jeho části byli co nejlépe opravitelné a nebylo nutné měnit celé zařízení. Poslední rok tak přináší hned dvě velké novinky v rámci opravitelnosti těchto zařízení. Pojďme se na ně podívat!