Tipy a triky pro iPhone

Kapacita baterie

Zařízení Apple využívají pro svůj chod Lithium-ion baterie. Tento typ technologie je využívaný z toho důvodu, že dokáže dodat velké množství energie i při nízké hmotnosti a velikosti článku. Mezi další výhody patří minimální vybíjení při nečinnosti, či dlouhá životnost 1 000 - 1 500 cyklů.


Handoff & Sidecar

Propojenost Apple ekosystému patří mezi největší výhody při vlastnění více Apple produktů. Takzvaná kontinuita ti umožňuje při práci plynule přecházet z jednoho zařízení na druhé, jelikož jsou všechna tvá zařízení mezi sebou propojena pomocí tvého Apple ID. Apple zařízení tak umožňují zanechat práci na jednom zařízení, a pokračovat od stejného bodu na zařízení druhém a mnohem více. Pojďme si společně představit dvě z mnoha funkcí kontinuity, které dělají celý Apple ekosystém tak jedinečným a intuitivním.


AirDrop

Funkce AirDrop ti umožňuje rychle, jednoduše a bezdrátově přenášet soubory mezi iPhonem, iPadem, iPodem Touch a počítači Mac v blízkém okolí. Tato funkce kontinuity patří zároveň mezi jednu z nejpoužívanějších mezi všemi uživateli Apple zařízení.


Originální baterie

Postřehl jsi u svého iPhonu nižší výdrž baterie a přemýšlíš o její výměně? iWant není jen prodejce, ale zároveň i autorizovaný servis značky Apple s největším zastoupením servisních míst v České republice. Každá naše pobočka disponuje servisním místem, kde ti certifikovaní technici Apple vymění baterii již za 60 minut! A jakožto autorizovaný servis provádíme opravy výhradně za použití originálních dílů. Zajímá tě, proč zvolit originální baterii a zda je nějaký rozdíl od neoriginální baterie? Nuže, pojďme se na to společně podívat.


Výměna nafouklé baterie

U Lithium-ionových akumulátorů se můžeme v malém počtu případů setkat s tím, že baterie zvětší svůj objem a takzvaně se nafoukne. K tomu dochází jednou ze dvou příčin.


Výměna zadní části u iPhonu 12

iPhone řady 12 s sebou přinesl mnoho novinek. Jedna novinka, kterou se nebojíme nazvat revoluční, se týká i servisu těchto telefonů. iPhone 12, 12 mini, 12 Pro a 12 Pro Max jsou totiž vůbec prvními telefony společnosti Apple, u kterých je k dispozici možnost výměny zadní části zařízení!


Zasažení kapalinou

Elektronika je obecně citlivá na kontakt s kapalinou, která ji může jednoduše poškodit. Dnes jsou sice všechny nové iPhony vybaveny odolností proti kapalině, nicméně se nejedná o naprostou vodotěsnost. Účinnost těsnění v iPhonech se může lišit v závislosti na tom, jaké kapalině je telefon vystaven a samozřejmě i jak dlouho a v jakém množství. Například slaná mořská voda je mnohem agresivnější než lehká sprška deště. Nezapomínejme také na to, že iPhone a Apple Watch jsou jediná dvě zařízení, která odolností proti kapalině disponují.


Opravy

Opravy iPhonů jsou s každým novým modelem jednodušší i dostupnější. Apple se v rámci šetření elektrického odpadu i peněz zákazníků snaží upravit konstrukci telefonů iPhone tak, aby jeho části byli co nejlépe opravitelné a nebylo nutné měnit celé zařízení. Poslední rok tak přináší hned dvě velké novinky v rámci opravitelnosti těchto zařízení. Pojďme se na ně podívat!


Zařízení za nejlepší cenu, to je Selection+

Toužíš po novém Apple zařízení za jedinečnou cenu? Cesta k němu nemusí být tak strastiplná, jak si možná myslíš. Stačí navštívit naše stránky a zavítat do sekce Selection+, ve které najdeš vybraná prémiová Apple zařízení se stoprocentní garancí původu a za velmi příznivou cenu. V nabídce na tebe čekají Macy, iPady, iPhony i Apple Watch ve velmi dobrém stavu s minimálně roční zárukou, jelikož se z velké většiny jedná o produkty, které byly vystaveny na prodejnách, rozbaleny za účelem testování či vráceny zákazníkem v zákonem dané lhůtě. Některé z nich tak nejsou starší více než 18 měsíců od jejich aktivace.


Apple Pay

Již od roku 2019 je možné platit v České republice prostřednictvím Apple Pay, které ti v praxi umožňuje platit pomocí tvého Apple zařízení. V kamenných prodejnách tak můžeš místo karty přiložit k terminálu svůj iPhone, nebo Apple Watch, zatímco platby na internetu a v aplikacích můžeš potvrzovat i na svém iPadu, Macu a iMacu s Magic Keyboard s Touch ID.


Siri

Stačí dvě ikonická slova „Hey Siri“ a virtuální asistentka je ti plně k dispozici na zařízeních Apple jako je iPhone, iPad, Mac i Apple Watch. Poprvé byla představena v roce 2011 a ihned se stala hojně využívanou možností komunikace se zařízeními uživatelů po celém světě.


Rodinné sdílení

Rodinné sdílení musí založit jeden dospělý, který se stane organizátorem. Následně může přidat další členy do rodinného sdílení. Při přidávání dalších členů můžeš vybrat, jestli se jedná o rodiče, dospělého člena rodiny nebo dítě v určitém věku. Osobní soubory u každého člena zůstávají i nadále soukromé a nejsou sdíleny napříč rodinným sdílením. To samé pak platí i pro nastavení nebo vzhled, a to ať už zařízení či uvnitř aplikací. Nikdo z členů rodiny se tak nemusí obávat o své soukromí.A pokud chceš ty nebo člen v rodinném sdílení provést nákup pouze pro sebe, můžeš jej jednoduše skrýt z rodinného sdílení.


Zkratky a automatizace

V dnešním stále se zrychlujícím světě, kdy se telefony staly součástí naší každodenní rutiny je efektivita klíčová. Co ti s tím pomůže a co vlastně zkratky jsou? Jedná se o aplikaci na iPhone, iPad, Apple Watch a Mac, kde můžeš jednoduše vytvořit sérii úkolů, které má tvoje zařízení provést a také nastavit kdy se zkratka má zpustit.


NFC

NFC, celým názvem „Near Field Communication“ je technologie, která ti umožní bezkontaktní komunikaci mezi zařízeními. V tomto článku ti vysvětlíme, jaké využití NFC má a jak můžeš tuto technologii využít ve svém zařízení.


Dočasný iCloud

Pokud si chceš pořídit nový iPhone nebo iPad, možná se ptáš, jak snadno přenést svá data ze starého zařízení do nového. Jednou z možností je využít zálohu na iCloudu, která ti umožní zálohovat a obnovit své fotky, kontakty, nastavení, aplikace a další důležitá data. Nemáš na iCloudu dostatek místa k zálohování svého zařízení? Nemusíš se bát, Apple ti nabízí řešení v podobě dočasného úložiště na iCloudu, které můžeš získat zdarma při koupi nového iPhonu nebo iPadu.


Zpřístupnění: vzhled a zobrazení

Zpřístupnění je sekce v nastavení, ve které si můžeš snadno přizpůsobit iPhone i iPad svým potřebám nebo omezením. Tentokrát se společně podíváme, jak upravit vzhled iPhone a aplikací, tak aby pro tebe bylo jejich používání co nejvíce pohodlné a přehledné.


Aplikace Přechod na iOS

Přecházíš z Androidu na iOS a nevíš, jak přesně přetáhnout všechna data ze starého telefonu do nového? Pojďme se na to podívat společně. Přechod z Androidu na iPhone není tak složitý proces, jak by se na první pohled mohlo zdát. Z tvého starého zařízení dokážeš přenést všechny fotky, kontakty zprávy a mnoho dalšího pomocí následujících kroků.


Asistivní přístup

Asistivní přístup je speciální prostředí, ve kterém můžeš optimalizovat prostředí iOS tak, aby bylo snadněji dostupné, srozumitelné, větší a navigace v něm byla snazš


Aplikace Deník 2.0

Slyšel jsi už o journalingu? Jedná se o zaznamenávání myšlenek, pocitů a zážitků. Journaling patří k nejefektivnějším formám autoterapie a seberozvoje. A právě s tím ti pomůže nová aplikace Deník, která je dostupná od prosince s vydáním iOS 17.2. Zamysli se a zaznamenej všechny výjimečné chvíle tvého života.


Ochrana odcizení

iPhony jsou v současné době nejprémiovější a nejdražší telefony na světě. I z toho důvodu se často mohou stát lákadlem pro zloděje. Jakožto prémiové zařízení iPhone na tuto skutečnost myslí a nabízí prémiovou ochranu proti odcizení. Aby byla tato ochrana ještě na vyšší úrovni, představil Apple v nové verzi operačního systému iOS 17.3 funkci Ochrana odcizeného zařízení. Jak tato ochrana funguje, jak ji zapnout a proč je dobré ji zapnout, to si rozebereme v našem novém článku.